25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатної української літераторки Лесі Українки. Світ не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і загорілася ясним вогнем. В промінні цього вогню світ пізнав творіння української поетеси, пройняті філософськими роздумами про людину очікуваного майбуття, сповнені незборимої сили заперечення зла і ствердження добра.

Відтак, і Чудейський ліцей №1, незважаючи на карантин, відзначив ювілейну дату задля популяризації та вшанування творчості письменниці.

Вчителька української мови та літератури Пожога Д.І. підготувала презентацію «Я жива, я буду вічно жити…», в якій брали участь учні 5-7 класів (декламували вірші, намалювали картинки, виготовили стінгазету «Перлина України»).

Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня донька Прометея ! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!!!

Ziua de 1 Martie aduce cu ea un frumos obicei de primăvară numit mărțișor. Mărțișorul este reprezentat fizic de un obiect micuț legat cu două fire împletite, înnodate, alb și roșu, care semnifică lupta vieții asupra morții, a sănătății împotriva bolii. De asemenea mărțișorul este considerat un talisman al norocului, al bunăstării și al prețuirii. Se obișnuiește ca bărbații să ofere doamnelor și domnișoarelor din viața lor mărțișoare, în semn de respect și admirație.
De asemenea, mărțișorul este considerat un simbol al primăverii, al revenirii la viață a naturii și a tot ce o înconjoară. Mărțișorul este purtat la vedere timp de aproximativ două săptămâni sau toată luna martie, pentru că aduce optimism și credință.
Iată și elevii școlii au pregătit căte un mesaj de felicitare!
Наказ 
Про організацію роботи закладу у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 24.02 по 05.03.2021 року
Їх назвали Небесною сотнею -  українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.
Серед Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України - від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об`єднала в собі народ усієї Соборної України.
У Чудейському ліцеї №1 відбулися заходи з метою вшанування героїв Небесної Сотні, виховання патріотичної свідомості та виховання учнів у національно-патріотичному дусі.
Протягом тижня відбувся конкурс малюнків "Герої не вмирають", в якому прийняли участь учні 5-9 класів
19 лютого учні прийшли до школи в національному одязі. У класних колективах пройшли виховні години "Сучасні борці за єдність України"
16 лютого 2021 року в рамках проведення тижня предметів художньо-естетичного циклу "Барвистий світ мистецтва" з учнями 6 класу Чудейського ліцею №1, було проведено флешмоб "Кольорові долоньки" (вчитель Кучурян В.А.)
Другий день 17.02.2021 року
Проходячи повз школу, можна було почути голосні звуки мелодій та пісень... "Це якесь весілля чи відлуння чергового концерту", - скажете Ви. Ні! Це учні 5-7 класів Чудейського ліцею №1, які готувались до уроку
"Голос школи - 2021" (вчитель І.Г. Паскарь)
День третій 18.02.2021 р. Онлайн-концерт
"Школа має талант"
În miez de gerar, la 15 ianuarie, întreaga suflare românească îl comemorează pe cel mai mare poet român - M. Eminescu. Elevii școlii au adus un omagiu Marelui Eminescu recitându-i poieziile.
Bandura Ilinca - eleva clasei a 5
Вітання директора школи З Новим Роком
1-А клас
2-Б клас
5 клас
8 клас
6-А, 6-Б класи
7 клас
Новорічні композиції
1-А клас
1-Б клас
2-А клас
2-Б клас
3 клас
4-А клас
4-Б клас
5 клас
6-А клас
6-Б клас
7 клас
8 клас
9 клас
10-А клас
15 грудня 2020 року відбулось
засідання педагогічної ради
Чудейської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
Порядок денний:
1. Булінг в освітньому закладі. Шляхи його виявлення та попередження;
2. Впровадження портала NZ.UA - робота з електронними журналами та щоденниками;
3. Різне.
Зі вступним словом виступив директор школи Р.Е.Петрешеску, який ознайомив колектив із порядком денним та наголосив на основні важливі питання.
По першому питанню виступила практичний психолог школи Веля Аліна Миколаївна, яка наголосила на важливість виявлення і попередження ознак булінгу в освітньому закладі.
По другому питанню виступив учитель математики Тоненький І.А., який ознайомив колектив із порталом NZ.UA, а також, як практично користуватись електронними журналами.
Новорічні композиції
3 клас
Листи Святому Миколаю
3 клас
З 07.12 по 13.12.2020 року в Чудейському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 проводиться Тиждень математики

Понеділок

Конкурс малюнків: «Живі цифри»  

«Математика моїми очима» (2-6 кл.)

Виставка робіт: «Геометричні фантазії» (7-9 кл.)

Інформаційна хвилинка «Цікаві факти із життя відомих математиків» (10-11 кл.)

Вівторок

День економічної грамотності

 • Конкурс плакатів «Економічна  грамотність» ( 7 кл )

 • Фінансова грамотність на уроці математики (5-6 кл.)

 • "Розвиток підприємливості та фінансової грамотності

учнів на уроках математики"(8-11 кл.)

Середа

«Математика в білому халаті»

 • Інформаційна хвилинка «Здоров’я й гармонія» (1-6 кл.)

 • Математика в операційній (7-9 кл.)

 • Математика в медицині (10-11 кл.)

Учень 10-А класу Мотреску Іоан підготував презентацію ''МАТЕМАТИКА В МЕДИЦИНІ''
Для учнів 8 класу, досить змістовним та цікавим, був представлений відео-урок ''Числа Фібоначі''

Четвер

«Цікава математика»

Конкурс кросвордів, ребусів, загадок

Інформаційне повідомлення «Математика і мистецтво»

Учні 8 класу підготували презентації про видатних математиків

П’ятниця

Участь у математичному конкурсі «Кенгуру» (2-6 кл )

Підсумки тижня математики

07 грудня 2020 року в online-режимі (Google Meet) проведено педагогічну майстерню вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури та українознавства закладів освіти Чудейської ОТГ на тему "Шляхи впровадження дистанційного навчання на уроках філологічного напрямку". Творча група вчителів української мови і літератури Чудейської ЗОШ І-ІІІ ст. N1 Д. І. Пожога, О. В. Луканюк та Д. І. Меглей підготували презентацію на тему: " Проблеми та перспективи розвитку дистанційного навчання. Платформи дистанційного навчання".

Одним з напрямків роботи Чудейського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 є екологічне виховання учнів. Під керівництвом директора школи Петрешеску Р.Е. працює шкільне лісництво. Члени шкільного лісніцтва займаються охороною природи, співпрацюють зі Сторожинецькім Держлісгоспом. На базі школи Працюють гуртки екологічного спрямування "Аптека природи" - керівник Петрешеску М.В., "Життя рослин" - керівник Меглей М.Р., екологічна агітбригада - керівник

Меглей Д.І., "Юні екологи" - керівник Герман Л.І. Не словами, а справжніми діями демонструють учні свою любов до природи. Вже стало доброю традицією на початок зими виготовляти годівнички для птахів. Сьогодні, незважаючи на карантинні обмеження, юні екологи школи виготовили самостійно 15 годівничок та вивісили їх в шкільному сквері. З такими друзями птахам зима не страшна.

З 23 листопада по 27 листопада 2020 року в Чудейському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 був проведений тиждень знань
з основ безпеки життєдіяльності
Наказ 
Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності
План 
проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

Забезпечення особистої безпеки дітей

під час карантину

 

Важливою складовою виховання дітей є навчання основам безпечної життєдіяльності, яке повинно привчити дитину цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надаючи самодопомогу чи допомоги іншим.

 

    У зв’язку з тим, що  у школах оголошений  карантин  діти залишаються вдома. Добре, якщо є бабусі або інші родичі, які можуть придивитись за дитиною. А якщо нема? Чим зайняти дітей, коли вони вдома самі?!
    Сам у квартирі – мрія багатьох школярів, вони завжди знайдуть, чим зайнятися, окрім виконання уроків і домашніх обов’язків. Тут і телевізор, і комп’ютер, і планшет тощо.
    Найголовніше, коли дитина залишається вдома сама, вона повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин. А саме:

    Нікому не можна відчиняти дверей, навіть якщо це прийшла сусідка чи подруга мами. Вхідні двері повинні відчиняти лише дорослі. Поясніть дитині, що у всіх близьких є ключі від квартири.
    Не можна по телефону незнайомим людям розповідати, що вона (дитина) зараз сама вдома, а мама прийде тільки через годину. І взагалі не дозволяйте дитині вступати в тривалі бесіди зі сторонніми. Скажіть дитині, щоб незнайомим людям вона відповідала приблизно так: “Мама зараз дуже зайнята і не може поговорити з вами. Зателефонуйте через годину”. У цьому випадку ви, по-перше, не змушуєте дитину брехати, адже мама справді зайнята. А по-друге, стороннім невтямки, що дитина вдома сама.
    Не можна нічого кидати з балкона та з вікна. До вікон взагалі краще не підходити і не визирати на вулицю. На вікна краще поставити спеціальні блокуючі засувки, що їх дитина не зможе самостійно відкрити.
    Не можна гратися з електропобутовими приладами та газовою плитою.
    Біля телефону повинен бути список потрібних номерів (ваш мобільний, татів, тітки, бабусі, і т.д.), щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, куди їй телефонувати. І обов’язково поясніть дитині, в яких випадках треба терміново дзвонити та кликати на допомогу.

    Важливою також є батьківська увага. Розплануйте разом із дитиною її день. Зазначте час, коли вона має поїсти, коли зробити домашні завдання, скільки часу може грати в комп’ютерні ігри, і що саме потрібно обов’язково виконати по дому. Так ви зможете навчити дитину планувати свій час і цінувати порядок,який вона зробила самостійно.
    Для підтримання позитивного емоційного стану та змістовного наповнення дозвілля дітей шкільного віку батькам потрібно:

- дотримуватися встановленого режиму дня дитини;
- контролювати час відведений для шкільних занять (дітям 7-9-х класів – не менше 3 год.,а 10-11-х класів – не менше 4 год.);
- 1,5 - 2 години дитина повинна гуляти на свіжому повітрі;
- контролювати час перебування дитини біля комп’ютера та телевізора;
- цікавитися кожного дня з ким і як дитина проводить своє дозвілля,обговорювати події та проблеми,які турбують дитину.

    Десятиліття досліджень доводять: якщо дитина виконує обов’язкові хатні справи – це позитивно впливає на навчання, психіку, а також у майбутньому це піде на користь становленню особистості та допоможе адаптуватись до соціального оточення. Згідно з дослідженням Марті Россмана (почесного професора університету Міннесоти),якщо ви з раннього віку привчите свою дитину виконувати хатню роботу, вона почуватиметься самостійною, відповідальною та впевненою в собі людиною.
    Не потрібно перевантажувати дитину домашніми справами, проте дитина може допомогти батькам вдома. Наприклад,можна доручити:

- вологе прибирання в квартирі, пилососити, підмітати та\ або витирати пил;
- розкладати і розвішувати по місцях свої речі (чистий одяг вішати в шафу, а брудний відносити в пральну машину або в кошик для брудної білизни);
- стежити за станом свого взуття, мити його в разі необхідності, завжди ставити на місце;
- поливати квіти;
- піклуватися про домашнього улюбленця:, витирати лапи, міняти вміст лотків;
- застеляти своє ліжко;
- мити посуд і розкладати його;накривати на стіл та протирати стіл після їжі.

    Та головне, НЕ ЗАБУВАЙТЕ основні правила поведінки під час карантину у зв’язку з епідемією грипу:

1. Намагатись менше ходити в гості, не відвідувати громадських місць та уникати великого скупчення людей.
2. Частіше перебувати на свіжому повітрі.
3. Одягатись відповідно до погоди на вулиці та оберігати себе від переохолодження.
4. Частіше провітрювати кімнату.
5. Завжди мити руки з милом.
6. Щоденно їсти свіжі овочі й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.

Урок-інформація
з учнями 3 класу на тему:
«Життя врятує обізнаність!»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Урок-інформація з учнями 3 класу на тему: «Життя врятує обізнаність!»
Reguli de comportament acasă, la şcoală
şi în societate

Звіт про проведення

«Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»

у  Чудейському ЗЗСО І-ІІІ ст.№1

(23.11.2020 р.- 27.11.2020 р.)

Звіт

про проведення «Тижня безпеки дорожнього руху»

у  Чудейському ЗЗСО І-ІІІ ст.№1

Уже традиційно у перші тижні листопада в нашій школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
      Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривали упродовж тижня, але, нажаль, дистанційно.
       Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
         Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси української мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до української мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
      Вчителі української мови і літератури Д.І. Пожога та Д.І. Меглей закликали брати активну участь усіх учнів школи.
      Були проведенні такі конкурси:
* конкурс читців-декламаторів віршів про українську мову;
* конкурс малюнків;
* конкурс творів «Мово моя українська»;
* конкурс на краще виконання пісень про українську мову.

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

                      від 05 листопада  2020 року                             

Про скасування проведення ІІ етапу

Всеукраїнських учнівських олімпіад

з навчальних предметів у 2020/2021 н.р.

30 жовтня 2020 року в Чудейській ОТГ провели фестиваль-конкурс 
читців-гумористів ”Буковинські пересмішники”. Нашу школу представили учениці 7 класу Бурла Габрієла та Падурі Міхаєла, які презентували два номера: гумореску ”Шкільні реформи” та байку ”Лис руденький ділив сир”. Керівники: Меглей Діана Іллівна та Падурі Олена Костянтинівна.
Член журі: Микайлу Марія Георгіївна
Вітаємо команду Чудейської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, на чолі з вчителем фізичної культури Биндю Маріанни Василівни, за зайняте ІІ місце у Гімназіаді школярів серед команд ЗЗСО Чудейської ОТГ у 2019/2020 н.р.
ВІД СЬОГОДНІ НАБУВАЮТЬ ЧИННОСТІ ОНОВЛЕНІ УМОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ

Сьогодні, 16 жовтня 2020 року, набуває чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.

Нове Положення було затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

“Ми розуміємо, що дистанційна освіта не може замінити справжнього очного навчання. Діти мають соціалізуватися, особливо в початковій школі. Через пандемію коронавірусу весь світ шукає альтернативні шляхи для економічного та соціального життя. І галузь освіти – не виняток, адже для нас важливо, щоб освітній процес тривав та був якісним і безпечним. Дистанційне навчання є перспективною сферою розвитку освіти в умовах її цифровізації. Водночас таке навчання у разі потреби дозволяє забезпечити індивідуальну освітню траєкторію здобувача освіти, а також неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти”, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет. 

Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета. 

Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги. 

Технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

У документі також врегульовано можливість організації змішаного навчання. Заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

 • організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;

 • під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;

 • заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;

 • для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв'язку тощо;

 • організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо. 

З метою забезпечення прав педпрацівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

У межах своєї автономії заклад освіти самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти. Спосіб, у який керівник закладу здійснюватиме контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалюватиме педрада.

Золота осінь 2020

                                 РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 03 вересня   2020 року                                                              Про організацію роботи закладів

загальної середньої та дошкільної

освіти Чудейської ОТГ в умовах

встановленої «червоної зони»  

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 03 вересня 2020 року

Про  посилення відповідальності                  збереження життя і здоров’я дітей та

запобігання нещасним випадкам

НОВІ ВИМОГИ МОЗ ЩОДО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

  Вхід до закладу освіти і пересування по ньому будуть можливі лише у масці або респіраторі, однак учні 1-4 класів зможуть знаходитись у школі без них. Водночас у регіонах із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендовано використовувати захисні щитки. Відповідні вимоги до протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину оприлюднено на сайті МОЗ

   Протиепідемічні заходи розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, а також профтехів і вишів. 

Вхід до приміщень закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу. Водночас для учнів 1-4 класів вхід до закладу та пересування приміщеннями можливі без маски або респіратора. В регіонах із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки. 

Персонал закладу допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка та після проведення безконтактної термометрії. У випадку виявлення температури понад 37,2 С або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається до закладу. 

Перед початком занять педагоги мають опитувати учнів або студентів щодо самопочуття та наявності симптомів COVID-19. Якщо виявлено ознаки респіраторної хвороби, здобувач має бути тимчасово ізольований у спеціальному приміщенні закладу, після чого про випадок інформують батьків або законних представників і приймається рішення про направлення здобувача до закладу охорони здоров’я.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 в одного зі здобувачів, всі інші здобувачі відповідного класу або групи повинні піти на самоізоляцію.

У закладах освіти необхідно:

 • організувати місця для обробки рук антисептиками на всіх входах до закладу, позначити їх яскравими вказівниками та інструкціями про правила дезінфекції рук;

 • забезпечити наявність рідкого мила і паперових рушників або електросушарок для рук в санітарних кімнатах;

 • забезпечити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками – біля входу в заклад, у коридорах та санвузлах;

 • обладнати медичні пункти необхідними засобами – безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту тощо;

 • розмістити плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;

 • обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів) у закритих приміщення, крім необхідних для функціонування закладів – педагогічних нарад, засідань ректоратів, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо;

 • створити можливості для організованого руху закладом – використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;

 • очистити та дезінфікувати поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила тощо після занять в кінці робочого дня;

 • проводити провітрювання впродовж не менш ніж 10 хв після кожного заняття.

Пересування здобувачів між кабінетами і аудиторіями необхідно мінімізувати. Зокрема, впродовж дня можна проводити заняття одного і того ж класу або групи в одній аудиторії/кабінеті, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити у розкладі можливість визначати різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп. Крім того, за можливості заняття можна проводити на відкритому повітрі. 

Під час карантину не дозволяється організація харчування за типом “шведського столу” і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків. Під час харчування відстань між столами повинна складати не менш ніж 1,5 м, а за одним столом має знаходитись не більш як 4 особи. У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції. 

Також встановлено вимоги щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати в кінці робочої зміни. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Керівники та медичний персонал закладів мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо заходів профілактики, реагування на виявлені симптоми коронавірусної хвороби, а також розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19. 

День Незалежності України – важливе свято для кожного українця. У 2020 році наша країна святкує вже 29-ту річницю своєї незалежності. В цей день заведено згадувати усіх, хто працював і працює на благо держави, а також дякувати тим, хто жертвує своїм життя заради мирного неба.
 

ГРАФІК

проведення обласних інструктивно-методичних онлайн-нарад щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої

освіти в 2020/2021 н. р.

Переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у заклади освіти у 2020/2021 навчальному році
Тимчасові рекомендації
щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
МОН склало переліки навчальної літератури на наступний рік

Міністерство освіти і науки склало списки рекомендованих навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для шкіл та дитсадків.

Перелік подали у листі №1/9-394 від 22 липня, опублікованому на сайті ІМЗО.

Дивіться перелік літератури у документах за цими посиланнями:

Документи з переліками оновлюватимуть.

Також у міністерстві нагадали, що посібник від ГО “Смарт освіта” із методичними рекомендаціями щодо організації дистанційного навчання отримав схвалення МОН для використання в школах. Ознайомитись із ним можна у документах нижче:

Червоний чи зелений – що означають епідемічні рівні для шкіл

Міністерство освіти і науки відстоює те, щоби навчання в учнів відбувалося в класах.

Про це повідомили на сайті міністерства.

“Здебільшого, здобувачі освіти 1 вересня традиційно підуть до закладів освіти. Міністерство виступає за те, щоби навчальний процес відбувався, як і раніше, в класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень.

Органи управління освітою, керівники закладів освіти отримають докладні алгоритми та роз’яснення щодо можливих дій та рішень в умовах адаптивного карантину”, – запевнив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється один із рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. Рівень визначає Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за результатом оцінювання епідемічних показників у регіоні.

 • На території регіонів із “помаранчевим” рівнем небезпеки заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами в групах більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

 • На території регіонів із “червоним” рівнем небезпеки здобувачам освіти заборонено відвідувати заклади освіти.

 • На території регіонів, з “помаранчевим” та “червоним” рівнями державна влада та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи в межах своєї компетенції.

Раніше заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій наголосила, що з 1 вересня школи не переводитимуть обов’язково на дистанційну форму навчання – усе залежатиме від епідемічної ситуації.

У МОН розглядають три сценарії початку навчального року:

 • Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі

 • Високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно.

 • Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найімовірнішим вважають останній сценарій, за яким передбачено:

 • дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);

 • скасування масових заходів і екскурсій;

 • збори педколективів у дистанційній формі;

 • запобігання скупчення великої кількості людей;

 • розмежування потоків школярів, залежнос від їхнього віку;

 • проведення окремих різновидів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання;

 • особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їхнього захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання;

 • повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде;

 • на карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено);

 • вчителям не будуть щотижня робити тести;

 • іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися.

У МОН є три варіанти початку навчання 1 вересня:
дистанційка, змішана форма або кілька змін

За словами т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, форму навчання з 1 вересня визначатиме епідеміологічна ситуація.

Про це він сказав в інтерв’ю LB.ua.

“Я не уявляю собі, яким чином діти можуть піти дистанційно в перший клас. Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі. 

Ми розробляємо запасні варіанти. Можливо, буде змішана форма відвідування школи – частково офлайн, частково онлайн. Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію”, – сказав Шкарлет.

На його переконання, виключно дистанційна форма навчання може призвести до “соціального сирітства” учнів.

День Конституції України є одним із головних державних свят нашої країни. І це єдине державне свято, що закріплене в самій Конституції. Щороку День Конституції в Україні відзначається 28 червня, оскільки в цей день 1996 року Верховна Рада ухвалила основний закон країни - Конституцію.

День Конституції – історія свята
Головний закон держави був прийнятий на п'ятому році нашої незалежності, а до цього використовувалася конституція Української радянської соціалістичної республіки. За прийняття Конституції проголосувало 315 народних депутатів, а обговорення документа тривало безперервно 23 години. Документ був проголосований в ніч на 28 червня. 
Варто зазначити, що Україна стала останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. Міжнародне співтовариство вітало прийняття Конституції України і визнало її однією з найдемократичніших у світі.
У рамках відзначення Дня Конституції України, учні 5-9 класів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі плаката "Я -  Україна! "
Керівник: Биндю Маріанна Василівна