

Організація дистанційного навчання на карантині – роз’яснення МОН

Міністерство освіти і науки дало роз’яснення, як організовувати дистанційне навчання в школах під час карантинних обмежень.
Відповідні роз’яснення є в листі №1/9-609 від 2 листопада, повідомили на сайті МОН.
Ось основні тези з листа:
-
Карантин та інші надзвичайні обставини, що тимчасово унеможливлюють відвідування закладів освіти, не потребують переведення учнів на дистанційну форму (і відповідного збору заяв від батьків). За рішенням педради, освітній процес продовжується з використанням технологій дистанційного навчання на денній або іншій формі здобуття освіти, на яку учнів зараховано. Саме в такий спосіб може бути реалізовано “змішане навчання”.
-
Особливої уваги потребують питання організації дистанційного навчання для осіб з особливими освітніми потребами (їм потрібна підтримка з боку асистента вчителя та / або асистента учня), а також учнів, які не мають доступу до інтернету або технічних засобів навчання (для них треба використовувати доступні засоби комунікації).
-
Під час дистанційного навчання зміст освіти й кількість годин для його опанування не скорочується, а реалізується в синхронному та асинхронному режимах (з урахуванням необхідності запобігання погіршенню здоров’я учнів і вчителів, а також технічних можливостей для синхронної взаємодії).
-
Проводити всі уроки синхронно, тобто онлайн, з використанням відеоінструментів Skype, Zoom тощо, не потрібно.
-
Вчителі обов’язково мають приділяти увагу вправам для очей та постави учнів.
-
Поточне та тематичне оцінювання результатів навчання учнів проводиться дистанційно. Але кількість робіт, які виконують учні для такого оцінювання (з фіксацією оцінки в класному журналі), не повинна бути надмірною і спричиняти перевантаження учнів.
-
Якщо з будь-яких причин (незалежно від карантину) батьки ухвалюють рішення про навчання дитини дистанційно на постійній основі (протягом навчального року), необхідно звернутися до закладу освіти, який надає послуги саме за дистанційною формою здобуття освіти. Такий заклад освіти може бути будь-якої форми власності (державної, комунальної, приватної). Але він повинен мати системотехнічне забезпечення для організації саме дистанційної форми здобуття освіти – комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, електронні освітні ресурси тощо. Про те, що заклад освіти може забезпечувати саме таку форму здобуття освіти, він обов’язково інформує на своєму сайті (або на сайті засновника). Якщо такий заклад освіти є державним або комунальним, то здобуття повної загальної середньої освіти у ньому є безоплатним для всіх учнів (оплата праці вчителів здійснюється за рахунок державного бюджету).
-
Дистанційне навчання (на відміну від сімейного навчання та екстернату) забезпечує постійний вчительський супровід, регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм (за потреби) підтримки в освітньому процесі.
-
Школа може самостійно обирати (схвалювати педагогічною радою закладу освіти) конкретні електронні освітні платформи, онлайн-сервіси та інструменти, за допомогою яких організовується освітній процес під час дистанційного навчання (Moodle, Google Classroom, Zoom тощо). Такий вибір полегшує учасникам дистанційного навчання процес організації навчання та користування відповідними електронними ресурсами (перш за все, учнями). Водночас педагогічні працівники обирають форми, методи і засоби дистанційного навчання, а також визначають доцільність проведення конкретного навчального заняття в синхронному або асинхронному режимі. Такі дії педагогічних працівників не потребують погодження/схвалення
-
Засновник закладу освіти може ухвалювати рішення щодо надання педагогічним працівникам персональних комп’ютерів у тимчасове користування. Таке рішення може ухвалюватися, якщо карантин або інші надзвичайні обставини унеможливлюють відвідування закладу освіти і вчитель не може використовувати для організації дистанційного навчання
щодо проведення підсумкового оцінювання під час дистанційного навчання
щодо заповнення класних журналів


Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте сьогодні, 4 травня 2020 року, під час засідання Кабміну в Києві.
“Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Українці зможуть знову ходити в парки та сквери, запрацюють перукарні, буде дозволена оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Однак для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:
-
до 31 травня триватимуть заняття;
-
до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
-
до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
-
упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.
Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після складання ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.
Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.
Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.
ЗВІТИ ВЧИТЕЛІВ
ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПЛАНУ РОБОТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ
Під час дистанційного навчання, учні не тільки сумліно виконували різноманітні види робіт, а й не забували про фізичну форму
Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН
https://nus.org.ua/view/dystantsijne-navchannya-pid-chas-karantynu-plan-dij-dlya-shkil-batkiv-i-mon/
МОН дало рекомендації щодо карантину через коронавірус
Рекомендовані заходи для організації освітнього процесу під час карантину для вчителів предметів природничо-математичних дисциплін
ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ З МАТЕМАТИКИ
ПІД ЧАС ЗАПРОВАДЖЕННІ КАРАНТИНУ
Посилання на Інтернет джерела
Про організацію освітнього процесу у ЗЗСО під час карантину до 24.04.2020 р.
28 квітня 2020 року в Чудейський ОТГ відбулась оnline нарада з керівниками закладів ЗЗСО та ЗДО. На нараді обговорювались питання продовження карантинних обмежень, щодо проведення підсумкового оцінювання та здійснення заходів спрямованих на закінчення навчального року та дистанційну роботу працівників закладів освіти в умовах карантину. За підсумками наради оформлено протокол доручень і терміни їх виконання.
за підсумками наради з директорами закладів загальної середньої освіти
ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ
ТА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПЛАНУ РОБОТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ
(початкові класи)
ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПЛАНУ РОБОТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ
(5-11 класи)
До уваги здачі звітності! Звіт кожен вчитель заповнює самостійно згідно тематичного плану протягом наступних періодів:
1) з 06.03 по 22.03.2020 р.;
2) з 03.04 по 24.04.2020 р.;
3) з 24.04 по 11.05.2020 р.;
Звіт треба здати до 13.05.2020 року.

З 28 квітня стартують уроки для 1-4 класів









